خانه > دسته‌بندی نشده > چه کسانی اولین انتخاب مدیران برای اخراج هستند ؟

چه کسانی اولین انتخاب مدیران برای اخراج هستند ؟

آدم ها بر اساس نوع شغل خود به چند گروه  تقسیم می شوند،‌ما در این جا دو نوع از این شاخه ها را مثال می زنیم : کارمند و آزاد . اگر شغل شما آزاد باشد که همه چیز به عملکرد خودتان بستگی دارد و به قول  معروف هر گلی می زنید به سر خودتان میزنید، اما وقتی شما کارمند جایی باشید که این مقاله مربوط به همین افراد است، باید تابع یک سری قوانین محیط کاری خود باشید تا بتوانید به خوبی کارها را انجام دهید و بر اساس آن حقوق و مزایا دریافت کنید.شرکت های مختلف از کارمندان انتظاراتی دارند که کارمندان باید آنها را برآورده کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند اما گاهی اوقات پیش می آید که شرکت مربوطه به دلایل مختلف می خواهد نیروهای خود را کاهش دهد و شروع به تصمیم گیری برای انتخاب افراد اخراجی می کند ،‌ مدیر یا مدیران شرکت با توجه به نکات زیر اولین کارمندان اخراجی خود را انتخاب می کنند :

۱-دانش فنی مربوط به کار خود را ندارند
بسیاری از افراد هنگام مصاحبه کاری خود اغراق زیادی می کنند و خود را یک دانشمند تمام عیار می دانند ولی وقتی کاری پیش می آید و به تخصص آنها نیاز پیدا می شود فقط نظاره گر هستند‌‌، هرچند که به واسطه مدرک دانشگاهی خود در رشته مرتبط استخدام شده باشند ولی با نداشتن عملکرد مناسب اولین گزینه های اخراج هستند.

۲-با مدیران در ارتباط نیستند
مسلما کسانی که جلوی چشم مدیران هستند و همیشه طرح ها و ایده های جالب ارائه می دهند و با مدیر مشورت می کنند از اولویت ماندگاری بیشتری برخوردار هستند،وقتی کارمندی سالی یک بار مدیر خود را برای مسائلی همچون اضافه حقوق و مرخصی ببیند از شانس بیشتری برای اخراج برخوردار است.همیشه سعی کنید طوری جلوی مدیران رفتار کنید که متوجه شود موفقیت او برای شما هم مهم است.

۳- کارمندانی که ذره ای خلاقیت ندارند
با توجه به زمینه کاری خود سعی کنید همیشه پیشنهادی جدید به مدیر خود ارائه دهید و اطلاعات به روز خود را به مدیر خود انتقال دهید.اگر محل کاری شما طوری است که با ارباب رجوع در ارتباط هستید،‌سعی کنید در رابطه با پذیرش مشتریان و برخورد آنها و غیره به مدیر خود پیشنهادهای جدید ارائه دهید.خلاقیت هایی را به خرج دهید که کسی تا به حال ارائه نداده است.

۴-کسانی که اطلاعات به روز در زمینه کاری ندارند
مهمترین اصل در هر زمینه ای داشتن اطلاعات مفید و به روز شده است که همین امر شما را از دیگران متمایز می کند ،اگر می خواهید مورد توجه مدیر خود باشید همیشه اطلاعات کاری خود را به روز خود و تمام اطلاعاتی که دارید به مدیر خود منتقل کنید با این کار حسابی در دل مدیر خود جای میگیرید.

۵-نظم و انضباط در حد بسیار پایین دارند
یکی از مسائلی که بسیاری از مدیران بر روی آن حساس هستند نظم و انضباط است .همین نظم می تواند دارای زیر شاخه هایی باشد،‌از سر وقت حاضر شدن در محل کار تا مرخصی های به جا و برخورد درست با همکاران می تواند بسیار در موفیقت شما و جلوگیری از اخراج شما موثر باشد ،‌پس سعی کنید همیشه به قوانین اداره خود احترام بگذرارید و نظم و انضباط را نیز رعایت کنید.

۶-افرادی که بد اخلاق هستند !
هیچ فردی از آدم بد اخلاق خوشش نمیاد و مدیر شما از این جمع مستثنا نیست ،‌پس اگر همیشه چهره عبوس داشته باشد و همیشه خود را به عنوان یک شخص دپرس (ناراحت) نشان دهید مطمئن باشید مورد توجه مدیر نیستید و مدیر سعی می کند با اخراج شما محیط کاری کارمندان خود را شاداب تر کند.تحقیقات نشان داده است که افراد خوش اخلاق نسبت به افراد بد اخلاق ۴۰% درصد احتمال اخراج کمتری دارند.

۷-کسانی که چاپلوسی های زیادی می کنند
همیشه در محیط های کاری افرادی هستند که می خواهند خود را جلوی مدیر شیرین کنند و این کارها را با خراب کردن دیگران انجام می دهند یک مدیر وقتی بخواهد نیروها را کاهش دهید اولین کاری که می کنند این موجودات چاپلوس تمع کار را بیرون می اندازد تا جو خوب حاکم بر محیط  شرکت یا اداره اش خراب نشود.

 

No related posts.

  1. seedni
    ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۶:۴۲ | #1

    در ایران اینطور نیست و کاملا برعکس است و کسانی که زیاد کار میکنند ، در کار دقیق منظم و پر سرعت هستند ولی چاپلوسی رئیس و معاونانش را نمیکنند و آستین کوتاه میپوشند و سر موقع نماز نمیخوانند و در مراسم های مختلف ( جدید المرسوم !! ) شرکت نمیکنند همیشه مورد انزجار رئیس هستند .

  1. بدون بازتاب