خانه > اخبار برگزيده, دسته‌بندی نشده > طرح‌های ناب و خارق العاده در مسابقه سالانه فراری

طرح‌های ناب و خارق العاده در مسابقه سالانه فراری

خلاقیت و نوآوری در شرکت‌های مختلف خودروساز همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و میل به ساخت محصولات متفاوت را در هر شرکتی می‌توان مشاهده کرد. هر ساله در نمایشگاه‌های مختلف، خودرو سازان برتر جهان آخرین تولیدات خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند تا بر اساس نوع خودرو و کاربرد آن، چند ماه بعد از نمایشگاه به تولید انبوه برسند. شرکت فراری از محبوب‌های صنعت خودرو سازی جهان است که باعث افتخار کشور ایتالیا است. این شرکت هر ساله مسابقات طراحی خودروهای هیبریدی کانسپ خود را برگزار می‌کند تا از خلاقیت جوانان در محصولات خود استفاده کند. بسیاری از طرح‌های ارائه شده ممکن است بسیار پیشرفته و تولید آن دور از ذهن باشد اما همین طرح‌ها سر آغاز تولیدات متفاوت در سال های آینده برای این شرکت است. این مسابقات هر ساله در کشور ایتالیا برگزار می‌شود و دانشجویان ۵۰ کالج در آن شرکت می‌کنند. تصاویر ممکن است اسکچ و طرح ذهنی دانش آموزان و یا طرح پیشرفته تر آنها در برنامه‌ها و نرم افزارهایی نظیر Catia باشد. علاوه بر اسکچ‌ها، ماکت‌هایی از طرح‌های آنها نیز تهیه و در قالبی بسیار زیبا و در حد یک خودروی واقعی تولید ‌می‌شوند که توجه بازدید کنندگان را نیز در اکثر مواقع  به خود جلب می‌کند. در اعلام نتایج این مسابقات این نتایج به دست آمد:
نفر اول : طرح کانسپت  eternità ( از کره جنوبی)
نفر دوم: طرح کانسپت xezr (از آذربایجان و ایتالیا)
نفر سوم : طرح کانسپت cavallo bianco ( از انگلیس)

طرح‌های نفر اول


طرح‌های نفر دوم


 
طرح‌های نفر سوم


یک طرح خاص!
عکس دسته جمعی برندگان و مدیران بخش طراحی فراری
هر یک از طرح های بالا یک سرآغاز برای شرکت فراری و تولیدات جدید این شرکت است که با الهام گرفتن از این طرح‌های ‌می‌تواند مثل همیشه محبوب و خاص باشد. شاید این طرح‌های به این زودی‌ها عملی نشوند و خودروهای واقعی ساخته نشوند اما دیدن این خودرو‌ها در دهه آینده کاملا طبیعی است و باید انتظار خودروهایی با چنین طرح‌هایی را داشت.

Related posts:

 1. خودروهای آینده به روایت تصاویر
 1. ۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۷ | #1

  خیلی جالب بود
  باید ایران خوردو از این ها یاد بگیره

 2. صالح امینی
  ۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۶:۳۷ | #2

  آقا آرمان، اسکچ دستی، رندر نهایی، مدل سازی کامپیوتری نهایی (همونطور که در پایین تمام کارها دیده می شه با نرم افزار شرکت Autodesk و احتمالا Studiotools نه Catia ) و مدل یک چهارم نهایی همه شامل این مسابقه نفس گیر بوده و همه ۵۰ گروه از ۵۰ دانشگاه برتر دنیا باید همه این کارهارو انجام می دادن که در نهایت و برای اولین بار دانشگاه هنگ ایک از کشور کره بالاتر از دانشگاه های انگلیس و ایتالیا این جایزه رو از آن خودش کرده.

 3. آرمان حسینی
  ۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۷:۰۵ | #3

  ممنونم از اطلاع رسانی @صالح امینی

 4. ۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۳ | #4

  na ye bare dg begoo aghaye hashemi …..:))) iran khodro biad in karo nbokone ….agha harf mizani morghe morde khandash migire ….iran khodro bere mashin bezane faghat betoone badanasho to tasadof hefz kone ,barash kafie …..=))))

 5. ۴ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۵:۲۴ | #5

  مرسی از اطلاع رسانی
  ببخشید این طراح دومیه یعنی همون برنده دوم ایرانی تشریف داره؟
  احتمالا ایرانیه؟؟!!خیلی شبیه ایرانیهاست

 6. آرمان حسینی
  ۴ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۸ | #6

  خیر، ایرانی نیستند، ظاهرا اهل آذربایجان هستند…@war10ck

 7. پری
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ در ۲۱:۴۹ | #7

  سلام ممنون
  جالب بود
  حالا این مسابقات کی هست؟

 8. آرمان حسینی
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۶ | #8

  ماه گذشته@پری

 1. بدون بازتاب