خانه > دسته‌بندی نشده > یک روز بارانی و مشکلات پیش رو!

یک روز بارانی و مشکلات پیش رو!

اگر بخواهیم یکی از لذت‌های وصف نشدنی پاییز رو بگیم،  بارون پاییزی یکی از اونهاست. تو هوای پاییزی و نم نم بارون، قدم زدن یه حال و هوای خاصی به آدم میده و لذت بخش هست. این بارون چند تا مزیت داره که یکیش پر کردن سدها هست و با توجه به اینکه ایران تو منطقه نیم خشک و خشک قرار داره و مردم دو برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌کنند، اهمیت دوچندان پیدا می‌کنه و از همه جهات مفید میشه. چیزی که امروز می‌خواهم در موردش بگم، مشکلاتی هست که با اومدن بارون گریبان گیر ما میشه و در کنار مزیت فراوان بارون، یه سری مشکلات هم برای ما بوجود می‌آره که بعضی‌هاش واقعا آزار دهنده هست و اگه شما کارتون طوری باشه که باید بیرون از شرکت باشید و تو محیط باز قرار بگیرید، دیگه رسما با اعصابتون بازی میشه و مجبورید که تا صاف شدن هوا صبر کنید.

اولین چیزی که تو همون صبح دل انگیز بهش بر می‌خورید (بعد از اینکه از رختخواب گرم و نرم بلند شدید)، جمع شدن آب تو کوچه و خیابان و … هست. بعد از اینکه چاله‌هاو گودی‌هایی که تبدیل به حوزچه آب شدند رو پشت سر گذاشتید،  می‌رسید به کنار خیابون برای گرفتن تاکسی در صورتی که ماشین شخصی نداشته باشید. اولا اینکه باید یه جایی باشید که اون موج آبی که ماشین‌ها با سرعت از روی توده‌های آب رد می‌شند و مثل رنگین کمون به اطراف پخش می‌کنند بهتون برخورد نکنه و مصون بمونید. دقت کنید یک لحظه غفلت کافیه که سر تا پای خودتون رو خیس ببینید و راننده‌ای که با سرعت به شما نگاه می‌کنه و گازش رو میگیره و خداحافظ…

دومین مورد، پیدا کردن تاکسی تو هوای بارونی هست. اصولا تاکسی‌ها تو این هوا علاقه زیادی به مسافرهای دسته جمعی پیدا نمی‌کنند و سعی می‌کنند که دربست برند. پس اگه دیدید همون تاکسی‌هایی که تا دیروز سوار می‌شدید و به محل کار یا دانشگاه می‌رفتید، تو روز بارونی به راحتی رد می‌شند یا تو ایستگاه نمی‌آیند، باید بدونید که منتظر کلمه “دربست” هستند. این هم یکی دیگه از مشکلات روزهای بارونی هست.

سومین مورد قطع شدن هست. اگه بارون یه کم شدید باشه، ممکنه برق قطع بشه و کابل‌های کل محل اتصالی بکنه، اینترنت قطع بشه و مواردی مثل این. البته در این بین نباید انتظار قطع شدن گاز شهری یا تلفن ثابت رو داشت! وقتی که بارون یه کم شدید بود، خودتون رو آماده هر نوع قطعی بکنید چون ممکنه تو بارون شدید هوس حموم رفتن بکنید و بعد از چند دقیقه هم آب قطع بشه (موتور خانه و نیاز به برق) و هم برق و وسط حموم بشینید تا برق وصل بشه.

چهارمین مشکل، ایراد در ساخت و سازهای خانه‌ها هست. اگه پنجره دو جداره نباشه و یه کم هم هوا سرد باشه، کلی باید انرژی و سوخت مصرف بشه تا محیط داخل گرم بشه یا اگه سقف ایزوگام نباشه، ممکنه شب‌ها وقتی خواب هستید، قطره قطره آب روی صورت مبارکتان بچکد!‌ این مشکل تو بعضی خونه‌ها هست و تو بعضی دیگه از خونه‌ها نیست اما به هر حال اون سرما بعضی‌ها رو خیلی اذیت میکنه و ممکنه درجا سرما بخورند.

پنجمین چیز هم ترافیک سنگین هست. با توجه به اینکه همه می‌خواند زودتر به مقصد برسند و برای انجام این کار، ماشین خودشون رو تو هر وضعیتی قرار می‌دند، تو روزهای بارونی یه ترافیک سنگینی تو هر محوری میشه. این یکی از بزرگترین مشکلات روزهای بارونی هست که چه اونی که کار مهم داره و اونی که کار خاصی ندارند، همه با هم ساعت‌هایی رو تو صف ترافیک با توجه به شهر و محوری که دارند سپری می‌کنند.

تو پاییز و زمستون، حواستون حسابی جمع باشه، یکی دو ساعت زودتر حرکت کنید، لباس گرم بپوشید، نزدیک گودی‌هایی که آب توشون پر هست وای نستید و تاکسی هم فقط دربست بگیرید!‌ اگه هم دوست داشتید پنجره‌ها رو دو جداره کنید. دیگه برای مشکل قطعی اینترنت و برق و اینا فعلا راه حلی ابداع نشده.

No related posts.

 1. amir
  ۱۷ آبان ۱۳۹۰ در ۱۴:۲۹ | #1

  man to rasht zendegi mikonamoo bar axe Chizi k migi too rasht baroon inghadar ziade hich vaght lezat bakhsh niss k hich,hamishe baese darde saree

 2. پوریا
  ۲۲ آبان ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۵ | #2

  are to rast migi

 3. hossain
  ۲۳ آبان ۱۳۹۰ در ۰۶:۱۶ | #3

  آقا من تو اون چند روز بارونی ماشینو بردم تعمیرگاه تو راه برگشت علاوه بر مسائلی که گفتی(موج،خیس شدن،دربست،سرما و …)برگشتم ماشینو برداشتم و با حجم زیادی از آب که همراه خود داشتم به صاحب تعمیرگاه گفتم غلط میکنه خرابه باید راه بره و گفتم یه روز دیگه که هوا کاملا آفتابی شد میارمش

 1. بدون بازتاب