بایگانی

بایگانی 2012

بهترین هدایا برای روز پدر کدامند؟

۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۲ دیدگاه

تقویم را بر می‌دارید و می‌بینید بله، روز پدر فرا رسیده است و شما هیچ کادویی تهیه نکرده‌اید. به غیر از روز مادر که مادران گرامی از یک ماه قبل با اشاره‌های غیر مستقیم شما را به یاد کادوی خود می‌اندازند، پدرهای عزیز هیچ توقعی ندارند و دقیقا در همان روز پدر می‌توانید کادوی مد نظر خود را تهیه کنید. گمانه زنی‌های مختلفی در رابطه با روز پدر وجود دارد، بعضی روز پدر و مرد را یکی می‌دانند و عده‌ای دیگر می‌گویند تا زمانی که مردی پدر نشود، مرد نمی‌شود و مسائلی از این دست. من روز پدر تصمیم گرفتم تا برای اینکه شما در کمتر از یک ساعت هدیه مورد نظر خود را پیدا کنید، یک مطلب مرتبط بنویسم و شما را راهنمایی کنم تا خریدِ راحت تری داشته باشید. دقت کنید که این روش برای روز مادر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و صرفا برای روز پدر کاربرد دارد، پس در نوع کاربری این پست دقت داشته باشید.

روز پدر

ادامه ی نوشته

Categories: دسته‌بندی نشده Tags:

چگونه یک ایرانی اصیل شویم؟

۷ خرداد ۱۳۹۱ ۳۱ دیدگاه

اگر متولد یکی از شهرهای ایران هستید، تبریک می‌گویم، شما اولین قدم برای آریایی شدن را برداشته‌اید. دقت داشته باشید که اگر متولد عراق، آذربایجان و کشورهای همجوار ایران هم هستید، مشکلی وجود ندارد چون بالاخره این کشورها روزی متعلق به ایران بوده و اجداد شما ریشه آریایی دارند، البته به این نکته توجه داشته باشید که اولویت با متولدین فعلی ایران (بعد از قردادِ ترکمن چای و فولان) است. بعد از اینکه از ایرانی بودن خود اطمینان حاصل کردید، نوبت به مراحل چک‌آپ آریایی بودن می رسد. برای اینکه تبدیل به یک ایرانی اصیل شوید، نیاز دارید که این کارها را انجام دهید. بعد از گذشتن این مراحل، قطعا می‌توانید تشخیص دهید که هم اکنون شما یک آریایی هستید یا خیر.

پاسارگاد

ادامه ی نوشته

اوج خلاقیت در پیام‌های بازرگانی تلویزیون

۴ خرداد ۱۳۹۱ ۲ دیدگاه

هر از چند گاهی (فاصله زمانی مشخصی ندارد، شاید این این زمان به ۱۰ سال یکبار هم برسد)، یک سریال یا فیلم خوب از تلویزیون پخش می‌شود و ما هم با دیدن به به و چه چه دوستان و اقوام، مجبور می‌شویم که نگاهی به این سریال‌ها بیندازیم. زمانی که بچه بودیم، تنها برای سرگرمی هم که شده، همیشه پای تلویزیون بودیم اما هر چه سن بالاتر رفت، دیدیم که خُلق و خوی ما به هم نمی‌خورد و هر چه کمتر این جعبه جادویی از نوع وطنی‌اش را تماشا کنیم، راحت‌تریم. بعد از انتظار فراوان، سریال شروع  شد و مطابق ژانری که داشت پیش می‌رفت اما در میانه‌های سریال، علامت چشمک زنی در انتهای صفحه ظاهر شد که نشان می‌داد، پیام بازرگانی در راه است. وقتی این علامت پیام‌ها را دیدم، یک آفرین ویژه به مسئولین پخش گفتم، چرا که اینقدر حالیشان می‌شود اطلاع دهند  عزیزان پیام بازرگانی در راه است. شروع شدن پیام بازرگانی همانا و پخش شدن من روی زمین همانا. اگر بگویم که این پیام‌های بازرگانی، جذابیت‌شان از آن سریال طنز بیشتر بود، هیچ بیراه نگفته‌ام. آن ۵ دقیقه به اندازه ۵۰ دقیقه کل سریال خندیدم و در انتها آهی کشیدم که این دیگر چه چیزیست اینها می‌سازند. لااقل از اروپایی‌ها یاد بگیرند، طوری تیزرها را می‌سازند که آدم فیلم یادش می‌رود. به غیر از خنده‌هایی که هنگام دیدن تیزرها برای اولین بار داشتم، در شب‌های بعدی، همین تیزرها مایه گریه من شده بود. طوری که با دیدن تبلیغات، چند فحش را نثار برنامه ریز این مدل تبلیغات می‌کردم.  در همین راستا و برای سهمیم کردن شما در این شادی، چند مدل تبلیغ رابه صورت متنی شرح میدهم، دیگر قضاوتش با خودتان باشد.

پیام بازرگانی

ادامه ی نوشته

۶ دلیل برای اینکه از پراید متنفر باشید

۱ خرداد ۱۳۹۱ ۸۹ دیدگاه

اگر ساکن ایران هستید، به خیابان بروید و کمی با دقت به خودروها نگاه کنید. چه ماشینی را بیشتر از همه می‌بینید؟ قطعا پراید. تا همین چند سال پیش، پیکان سلطان بلامنازع خیابان‌های کشور بود اما این پراید ناقلا، جای آن را با زیرکی تمام گرفت، اما چرا؟ چون مصرف سوخت کمتری داشت و جوان پسند‌تر بود. پراید چند سالی است که در ایران تولید می‌شود، اولین تولیدات آن به اوایل دهه ۷۰ شمسی بر‌می‌گردد. آن زمان پراید رقیب سرسختی چون پیکان داشت اما آهسته آهسته، جای خود را در میان مردم باز کرد و شد محبوب‌ترین خودروی ایرانی‌ها در سال‌های اخیر. گرچه این محبوبیت اجباری است و در رده قیمتی زیر ۱۰ میلیون تومان، چیزی جز پراید و چند مدل ضعیفه چینی وجود ندارد اما به هر حال محبوب است و باید به این محبوبیت احترام گذاشت. گرچه این محبوبیت باعث نمی‌شود که ما دلایل متنفر بودن مردم از پراید را توضیح ندهیم.

پراید

ادامه ی نوشته

رازهای موفقیت گداها در ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲ دیدگاه

تاریخچه گداها معلوم نیست به چه زمانی بر‌می‌گردد. به گمانم از همان زمانی که اختلاف طبقانی بین قشرهای مختلف مردم به وجود آمد و یک سری فقیر شدند، رشته تکدی گری ظهور کرد. این روزها و در سال ۱۳۹۱ نیز به لطف تکدی‌گران حرفه‌ای، این حرفه به قوت خود باقی مانده است و در سرتاسر شهر می‌توانیم گداهای فعال را ببینیم. لغت گدا هم طبق لغتنامه دهخدا به شخصی اطلاق می‌شود که چیزی را مُفت طلب کند. اگر در شهرهای بزرگی همانند تهران زندگی کنید، می‌توانید شاهد انواع مختلف گداها باشید. از نوع ایرانی و وطنی گرفته تا پاکستانی‌ها و گداهای فرنگی. ما در این پست قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک تکدی‌گر حرفه‌ای آشنا کنیم.

تکدی‌گری
عکس از: خبرگزاری مهر

ادامه ی نوشته

جزایر سه گانه ایران نیازی به نظر سنجی ندارد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

آخرهای شب بود که به سراغ فید‌های نخوانده در گودر رفتم تا ببینم چه خبر است و کدام وبلاگ‌ها آپدیت شده است. در میان وبلاگ‌هایی که می‌خواندم، چشمم به وبلاگِ مازیار ناظمی خورد که از مجری‌ها و گوینده‌های خوب صداوسیما است. ایشان به طور مرتب چند سالی است که وبلاگ خود را آپدیت می‌کنند و همین امر، بسیار عالی است. اینکه کمتر گوینده، مجری و یا بازیگر ایرانی حاضر به وبلاگ‌نویسی می‌شود، اصلا خوب نیست اما وجود افرادی مانند مازیار ناظمی می‌تواند بسیار مفید باشد. کما اینکه ایشان بیشتر در زمینه ورزشی، دست نوشته‌های خود را منتشر می‌کنند و همین قضیه برای دنبال کنندگان خبرهای ورزشی و حاشیه‌های پیرامون آن، یک موهبت الهی است.

مازیار ناظمی

ادامه ی نوشته

هر آنچه که باید در مورد پاساژ “علاء‌الدین” تهران بدانید

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۶ دیدگاه

اگر اهل عوض کردن گوشی در بازه‌های زمانی مختلف باشید و تنها به گوشی ۴-۵ سال پیش خود قناعت نکنید، حتما تا به حال نام پاساژ علاءالدین را شنیده‌اید. کسانی که ساکن تهران هستند، بارها بی قصد خرید گوشی، به این پاساژ سر زده‌اند و ساکنان شهرستان‌ها نیز، کم و بیش با این پاساژ آشنا هستند. تا همین ۲-۳ سال پیش که فروشگاه‌های اینترنتی به شکل امروزی رونق نگرفته بودند، افراد مختلفی از شهرستان راه می‌افتادند و گوشی‌های مورد نظر خود را از پاساژ علاء‌الدین تهیه می‌کردند که امروزه نیز به قوت خود ادامه دارد اما کمرنگ‌تر شده است. این پاساژ به شکل خاصی در ذهن اکثر افراد، تداعی نام موبایل را دارد و این با توجه به وجود چند صد فروشنده موبایل در این فروشگاه، هیچ بیراه نیست. همین حالا این پاساژ بدون اغراق، بزرگترین مرکز عرضه کننده گوشی‌های موبایل در ایران است به طوری که شما در آن، از گوشی ۱۱۰۰ نوکیا تا گلکسی نکسوس سامسونگ را می‌توانید پیدا کنید.

پاساژ علاء‌الدین

ادامه ی نوشته

نکاتی که در هنگام استفاده از “تاکسی” باید رعایت کنیم

۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۳ دیدگاه

همه ما در طول سال بارها از تاکسی استفاده می‌کنیم. کسانی که می‌خواهند در هزینه‌ها صرفه جویی کنند، بیشتر اوقات را با اتوبوس جا به جا می‌شوند و افرادی که موفق به خرید وسیله نقلیه شخصی شده‌اند، کمتر از تاکسی استفاده می‌کنند اما یک چیز همیشه ثابت است؛ یا از تاکسی استفاده کرده‌اید و یا استفاده خواهید کرد! پس نکاتی که در ادامه می‌خواهم به آنها اشاره کنم، به درد همه شما می‌خورد. گرچه در طول این سالیان و استفاده‌ مکرر از تاکسی، تمامی این قوانین و قواعد را از بر شده‌اید اما یادآوری دوباره آنها می‌تواند برایتان مفید باشد و کمک کند که یک سفر درون شهری خوبی را با تاکسی داشته باشید.

تاکسی

ادامه ی نوشته