خانه > روزمرگی > جزایر سه گانه ایران نیازی به نظر سنجی ندارد

جزایر سه گانه ایران نیازی به نظر سنجی ندارد

آخرهای شب بود که به سراغ فید‌های نخوانده در گودر رفتم تا ببینم چه خبر است و کدام وبلاگ‌ها آپدیت شده است. در میان وبلاگ‌هایی که می‌خواندم، چشمم به وبلاگِ مازیار ناظمی خورد که از مجری‌ها و گوینده‌های خوب صداوسیما است. ایشان به طور مرتب چند سالی است که وبلاگ خود را آپدیت می‌کنند و همین امر، بسیار عالی است. اینکه کمتر گوینده، مجری و یا بازیگر ایرانی حاضر به وبلاگ‌نویسی می‌شود، اصلا خوب نیست اما وجود افرادی مانند مازیار ناظمی می‌تواند بسیار مفید باشد. کما اینکه ایشان بیشتر در زمینه ورزشی، دست نوشته‌های خود را منتشر می‌کنند و همین قضیه برای دنبال کنندگان خبرهای ورزشی و حاشیه‌های پیرامون آن، یک موهبت الهی است.

مازیار ناظمی

در آخرین پست وبلاگ مازیار ناظمی عزیز، یک متنی را خواندم که کمی جا خوردم. شاید اگر چنین چیزی را در صفحه‌های فیس‌بوک و پیج‌های کوروش کبیر می‌دیدم، زیاد تعجب نمی‌کردم اما از مازیار ناظمی چنین چیزی بعید بود. قضیه از این قرار است که یک سایتی ایجاد شده است که در آن کاربران می‌توانند به ایران و امارات رای دهند، یعنی کاربر نظر خود را ثبت کند که جزایر سه گانه (تنب بزرگ، کوچک و ابوموسی) متعلق به ایران است یا امارات. وقتی این صفحه را دیدم، یاد پیج‌ها و نظرسنجی‌های خلیج فارس  افتادم که ما باز همین مکافات مشابه را سر آن نیز داشتیم. می‌خواهم به صورت خلاصه بگویم، برادران، خوهران، دوستان و عزیزان من، وقتی همه اسناد تاریخی نشان می‌دهد که این جزایر مال ایران است و دیپلمات‌های ایرانی نیز به این موضوع تاکید دارند، دیگر چه کاری است که شما نظر بدهید؟ به فرض این عرب‌های مایه‌دار، ۱۰۰٪  نظرات را از آن خود کردند و کل وب‌سایت به شکل امارات شد، این موضوع چیزی را ثابت می‌کند؟

وقتی سند وجود دارد و همه چیز به نفع شماست، دیگر نیازی نیست خودتان را درگیر فیس‌بوک و لایک‌ها و نظرسنجی‌ها کنید. خیال کرده‌اید که اگر رای ندهید، جزایر سه گانه به امارات می‌رسد؟ یعنی وجود یک نظر سنجی اینقدر مهم است که ما خبر نداشتیم؟ به جای این کارها می‌توان برنامه‌های بهتری را پیاده سازی کرد. جای اینکه بروید و مشغول دادن Vote برای جزایر سه گانه ایران باشید، می‌توانید یک وب‌سایت فارسی برای این جزیره درست کنید. می‌توانید یک پیج در فیس‌بوک ساخته و آخرین تصاویر این جزیره را به اشتراک بگذارید و یا همیشه اخبار جزیره ابوموسی را در خبرگزاری‌های شناخته شده منتشر کنید، نه اینکه خود را درگیرِ این نظرسنجی‌ها کنید. این را مطمئن باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند این جزایر را از شما بگیرید، لطفا کارهای اصولی‌تری انجام دهید.

No related posts.