خانه > طنز ایرانی > مروری بر آگهی‌های استخدام از نوع وطنی

مروری بر آگهی‌های استخدام از نوع وطنی

استخدام؛ چیزی که ذهن هر جوانی را بعد از اتمام تحصیلات و رفتن به سربازی -مخصوصِ آقایان- مشغول می‌کند. اگر پدر گرامی‌اتان خیلی پولدار نباشد، پارتی در سازمانی نداشته باشید و نابغه‌ای استثنایی هم نباشید، باید همانند سایر جوانان در جایی استخدام شوید تا اگر قسمت شود بعد از یکی دو سال کار کردن، به سراغ زندگی مشترک بروید. اگر هم از همان اول به دنبال کار آزاد بوده‌اید و یا خودتان کارآفرین هستید و نمی‌توانید زیر دست کسی کار کنید، باز هم بد نیست نگاهی به آگهی‌های استخدام بیندازید، شاید روزی بدردتان خورد. ما در اینجا چند نوع آگهی را برایتان لیست می‌کنیم تا فردا روزی اگر خواستید دنبال کار بگردید، با شکل و شمایل اولیه آگهی‌ها و شیوه مصاحبه‌ها آشنایی داشته باشید. دقت کنید این آگهی‌ها بیشتر مربوط به شرکت‌های خصوصی است و کار دولتی این مشکلات را کمتر دارد، پس اگر بتوانید کار دولتی پیدا کنید که چه بهتر.

استخدام

اولین آگهی: نیازمند طراح وب‌سایت

آنچه در روزنامه و سایت‌های آگهی دهنده می‌بینیم: به یک طراح وب‌سایت با آشنایی به زبان php نیازمندیم.

آنچه در روز مصاحبه از ما می‌خواهند: ببینید، کار ما زیاد سخت نیست، ما کسی رو می‌خوایم که به تمامی زبان‌های مایکروسافت مثل سی‌شارپ، ASP.net و مواردی از این قبیل در حد تخصصی وارد باشه. بعد از این زبان، یه زبان کوچولوی دیگه مثل HTML5, Python,  آبجکتیو سی و اینا می‌مونه که اگه بلد باشید، خیلی برای ما بهتره. از اونور هم برنامه‌هایی مثل فتوشاپ، کل مجموعه آفیس، کورل و غیره رو هم بدونید، یه امتیاز ویژه براتون قائل می‌شیم. البته فراموش نکنید که حتما باید طرز شبکه کردن رو بلد باشید و به ویندوز سرور و لینوکس هم تسلط کامل داشته باشید. آخ داشت یادم می‌رفت، php رو هم که دیگه معلومه باید در سطح حرفه‌ای کار کنید. خُب نظرتون چیه؟ مشکلِ خاصی که وجود نداره؟ در ضمن، حقوق پایه وزارت کار رو میدیم که ۳۷۸ هزار تومن به صورت فول‌تایم هست، اگه از کارتون راضی باشیم، بعد از ۲۴ ماه، بیمه‌اتون هم می‌کنیم. راستی عیدی هم محفوظه.

دومین آگهی: نیازمند منشی مطب

آنچه در روزنامه و سایت‌های آگهی دهنده می‌بینیم: به یک منشی مطب با تسلط به آفیس نیازمندیم

آنچه در روز مصاحبه از ما می‌خواهند: من دکتر طبیبی (دندان پزشک- فارغ التحصیل از فرنگ) هستم و دنبال یک منشی خوب می‌گردم. اول اینکه منشی قبلی اینجا خیلی صورت جذابی داشت و خودش باعث جلب بیمار می‌شد. شما هم ماشالله (بزنم به تخته) خوبید و مشکلی از این بابت نداریم. می‌رسیم به شرح وظایف که نسبتا ساده هم هست: شما باید اول کار، پرونده تمامی بیماران این چند سال رو از حالت آرشیو کاغذی به آرشیو دیجیتال تبدیل کنید. از اونور هم همیشه باید پای تلفن باشید که تایم ویزیت‌ها رو هماهنگ کنید. من یه سری خمیر دندون اصل هم از اونور آوردم، شما باید زحمت بازاریابی این رو هم بین مریض‌های خانم بکشید و اینا رو با قیمت بالا آب کنید. دیگه اینکه برای شروع یه سفته ۵۰ میلیونی برای ضمانت بدید و کپی مدرک فوق‌ لیسانس خودتون رو هم برای من بیارید. از مزیت‌های این کار اینه که حقوق‌ش بر خلاف همه جا که ۲۵۰ می‌دند، ۳۰۰ تومن هست و اگه خمیر دندون‌ها رو خوب بفروشید، یه پورسانت عالی هم می‌گیرید.

سومین آگهی: نیازمند آبدارچی

آنچه در روزنامه و سایت‌های آگهی دهنده می‌بینیم: به یک  آبدارچی نیازمندیم

آنچه در روز مصاحبه از ما می‌خواهند: شما اول گواهی عدم سوء‌ پیشینه رو بیار، گواهی موتور و ماشین و تراکتور رو هم بیار، بعدش با منشی هماهنگ می‌کنم که یک روز رو برای مصاحبه هماهنگ کنه. بعد از چند روز؛ خُب، خیلی خوش اومدید، شما فوق دیپلم رو که دارید ان‌شالله؟ بله دارم. خدا رو شکر؛ بسیار عالی. ببین عزیزم، ما اینجا یه آبدارچی می‌خوایم که صبح‌ها برای کارمندها بتونه قهوه ترک و فرانسه دم کنه، چایی قند پهلو بیاره، بتونه غذای فرنگی درسته کنه برای نهار، نامه‌ها رو با موتور ببره، زمین‌های زراعی رئیس تو لواسون رو شخم بزنه، شب‌ها برای افزایش بودجه شرکت، بره آژانس تلفنی کار کنه و ۵۰٪ از درآمدش رو بده شرکت و در انتها اگه نیاز شد، کار شرخر رو هم انجام بده. شما این توانایی‌ها رو در خود می‌بینی؟ اگه این موارد اوکی هست، من قرارداد رو بنویسم با حقوق پایه ۲۳۹ هزار و ۵۰۰ تومن.

 پ.ن: یکی از مشکلات عدیده در فضای کاری فعلی، تخصصی کار نکردن است. اینکه هر شخصی با کمی آشنایی بتواند همه کارها را جمع کند و به نوعی یک آچار فرانسه باشد. در شرکت‌های کوچک و تازه تاسیس، وجود این آچار فرانسه‌ها واقعا لازم است و زیاد گله‌ای به آن وارد نیست، اما شرکت‌هایی که ادعای حرفه‌ای بودن دارند، با این گونه آگهی‌ها، صرفا اعتبار خود را زیر سوال می‌برند.

No related posts.

  1. farhad
    ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۲ | #1

    واقعا که به هدف زدین گل کاشتین تو ایران ما همینجوریه

  1. بدون بازتاب