خانه > گزیده خبرها > رایتل به ما اینترنت ۳G می‌دهد یا ۱G؟

رایتل به ما اینترنت ۳G می‌دهد یا ۱G؟

رایتل را که یادتان هست؟ همان اپراتوری که قرار بود نهایتا تا خرداد ۱۳۹۰ سیم‌کارت‌های ۳G به دست مردم برساند  اما هنوز که هنوز است چیزی نرسانده و فقط تبلیغاتش را در سطح شهرهای تهران و کرج پخش کرده است. کاری به زمان‌بندی‌های این اپراتور و اینکه چرا یکسال تاخیر در اجرا داشته‌، ندارم و نمی‌خوام تحلیلی کنم بر اینکه چرا فقط حرف زده می‌شود و کمتر شاهد اجرا هستیم اما در این بین، مشاهده تعرفه‌ها و سرعت‌های این اپراتور بسیار جالب توجه است و می‌تواند برایتان عجیب باشد. در صورتی که کلِ ماهیت ۳G به اینترنت چندمگابیتی است، مسئولان رایتل با تصمیم وزارت خانه‌ها به کاربر عادی و خانگی بیشتر از ۱۲۸ کیلو‌بیت سرعت نمی‌دهند، آن هم با قیمت‌های نجومی. حالا سوال اینجاست که چرا چندین میلیارد هزینه شد و شبکه ۳G راه افتاد، مگر همان اینترنت EDGE خودمان تا سرعت ۲۵۶ کیلوبیت را ساپورت نمی‌کرد؟

وجود اینترنت ۳G با محدودیت سرعت روی ۱۲۸ کیلوبیت، شبیه موارد زیر است:

- اینکه مرسدس بنز SLR داشته باشید و در اتوبان قم با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنید.
- اینکه iphone 4S بخرید اما لاک باشد!
- اینکه مجله بخرید و فقط جلدِ آن را بخوانید.
- اینکه تابلوهای نقاشی پیکاسو را در اندازه ۵۰ در ۵۰ پیکسل ببینید.

رایتل

 

Related posts:

 1. کدام نوع اینترنت برای شما مناسب است؟
 1. ۱۲ تیر ۱۳۹۱ در ۲۰:۵۲ | #1

  البته این نوع اپراتور ها کم نیستن!

  به مثال اپراتور خصوصی شهر اراک ساتیا

  پریروزا اینترنت قطع بود پیگیر شدم و گفتن اینترنت ایران تحریم شده! کپ کردم بعد اومدم خونه دیدم درست شده نگو مکل فنی تو سرور خودشون بوده!

  یا اینکه همیشه وقتی اینترنت قطع میشه یه هفته بعدش تو سایتشون اطلاع رسانی میکنن که میخوایم قطع کنیم! یا بعضی وقتا که اینترنت رایگان رو بدون اطلاع قطع میکنن!

 1. بدون بازتاب