خانه > گزیده خبرها > کره شمالی به مردمانش اجازه می‌دهد که پیتزا بخورند!

کره شمالی به مردمانش اجازه می‌دهد که پیتزا بخورند!

از همان روزِ مرگ « کیم جونگ ایل»، خیلی‌ها گفتند که پسرِ ناخلفش نمی‌تواند راه پدر را ادامه دهد و آن قدرتِ والا را از کره شمالی می‌گیرد. در این میان کسی حرف گوش کن نبود تا اینکه قدرت را دو دستی تقدیم پسرش یعنی «کیم جونگ اون» کردند. این اعطای قدرت همانا و تنزل قدرت کره شمالی هم همانا! در کشور کره‌ای که بدون اجازه حاکم نمی توانستی آب بخوری؛ الان می‌توانی سیب‌زمینی سرخ کرده و پیتزا بخوری! ممکن است برایتان کمی عجیب باشد اما این خبر عینِ واقعیت است. به تازگی رهبر جوان کره شمالی که انگلیسی را هم به زور بلغور می‌کند، به مردم اجازه داده است که از موبایل استفاده کنند، پیتزا بخوردند و شلوار بپوشند (خانم‌ها تا قبل از این فقط می‌توانستند دامنِ گل گلی بپوشند و حق پوشیدن شلوار نداشتند). مشروح این خبر را می‌توانید از اینجا بخوانید. باعث خوشحالی است که مردم کره می‌توانند شلوار بپوشند و یا همبرگر بخورند اما این کار لابد معایبی داشت که مرحوم پدرِ «کیم جونگ اون» اجازه نمی‌داد که انجام شود. ما در ادامه به بررسی مضررات هر یک از این موارد می‌پردازیم تا زیانشان مشخص شود.

کره شمالی

- ممنوعیت موبایل: موبایل بگیرید دست‌تان که چه شود؟ این موبایلی که می‌گویند تشعشعات خطرناک دارد و کلی هم پول قبض ماهیانه‌اش می‌آید. وقتی  شما موبایل نداشته باشید، تمام حواستان به کارتان است، پول اضافه نمی‌دهید و به صورت حضوری با مردم صحبت می‌کنید و بدین شکل، دلتان هم وا می‌شود. پس اینجا ممنوعیت موبایل صرفا برای خود مردم بوده و مزیت‌هایش را هم که گفتم خدمت‌تان.

- ممنوعیت شلوار: چون این مورد صرفا برای خانم‌ها بوده، مشکل منکراتی دارد و ما خیلی نمی‌توانیم راجبه‌اش توضیح دهیم، اما در همین حد بگویم که با پوشیدن شلوار، نه تنها احساس راحتی نمی‌کنید، بلکه در فصلِ تابستان هم از گرما تلف می‌شوید. اما اگه دامنِ گل گلی بپوشید؛ هم خنک می‌مانید و هم احساس راحتی می‌کنید.

- ممنوعیت فست‌فود: دیگر راجبه به این یکی که نیاز به توضیح نیست، هست؟ این همه تلویزیون، رادیو و روزنامه‌ها می‌نویسند و می‌خوانند که فست‌فود نخورید، ضرر دارد و عمر شما را کوتاه می‌کند و مواردی از این قبیل. پس در این مورد همه چیز واضح است و نیاز دوباره به توضیح مزیت ممنوعیت فست‌فود نیست.

با بررسی اجمالی موارد بالا دیدیم که مرحوم «کیم جونگ ایل» هر چه گفته به نفعِ مردمانش بوده است و این پسرِ نالایقش دارد کاری می‌کند که هر چه پدرش رشته کرد بود؛ درجا پنبه شود! تا دیروز زندگی غربی به کره‌شمالی نفوذ نکرده بود که این مورد هم به لطفِ «کیم جون اون» محقق شد.

No related posts.