خانه > گزیده خبرها > مزایای پخش نشدن بازی‌های لیگ‌برتر از تلویزیون

مزایای پخش نشدن بازی‌های لیگ‌برتر از تلویزیون

سر صبحی یک خبری را خواندیم که بیشتر شبیه شوخی بود و با خود گفتیم مسئولان فوتبالی در حال شوخی با صداسیما هستند و می‌خواهند خنده بر لب مردم بنشیند. اما بعد از گذشت چند ساعت و انتشار این خبر در سایت‌های معتبر، دیدیم که قضیه جدی است و واقعا در صورت به توافق نرسیدن صداسیما و فدراسیون، بازی‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران در سال جاری به جای اینکه توسط صداسیما پخش شود، راهیِ شرکت‌های توزیع کننده DVD می‌شود و بدین شکل؛ فیلمِ باز‌ی‌ها بعد از چند روز در سوپرمارکت‌ها به دستِ مردم می‌رسد. ما که از شنیدن این خبر کاملا متعجب بودیم، به سراغِ مسئولانِ فوتبالی رفتیم تا دلیلِ انجام این کار را بپرسیم که آنها هم دلایل زیر را برای این مورد بیان کردند.

فداراسیون قوتبال

۱) بالا رفتن سطح کیفیت لیگ:

اولین دلیلی که برای پخش بازی‌های لیگ روی DVD بیان شد، بالا رفتن سطح کیفیت بازی‌ها بود. با DVD شدن فیلم بازی‌ها، فقط دقایق حساس بازی روی DVD رایت می‌شود و آن جاهایی که بازیکنان حرکات تاکتیکی نمی‌زنند و گلی رد و بدل نمی‌شود، بریده می‌شود تا همگی شاهد فوتبالی زیبا و حساس روی DVDها باشند.

۲) افزایش سطح نمرات دانش‌آموزان

وقتی که بازی‌ها به صورت زنده پخش نشود، دانش آموزان به درس و تکالیف خود می‌رسند و بدین شکل نمرات بالایی کسب می‌کنند و از آن طرف در آینده جامعه پویاتری خواهیم داشت. چه معنی دارد که دانش آموز با این همه تکلیف و درس، بنشیند پای فوتبال؟‌ همین فوتبال بود که تا حالا سطح تجدیدی‌های بچه‌ها را بالا برد که امروزه به لطف هوشمندی دوستان در فدراسیون، این مشکل نیز حل شده است.

۳) مشارکت آقایان در کارهای خانه 

تا همین سال پیش که بازی‌ها به صورت زنده پخش می‌شد، آقایان خانه دو کیلو تخمه می‌خریدند و هر هفته کلی بریز بپاش می‌کردند و خانه را کثیف می‌کردند و در این بین اگر خانم خانه درخواست می‌کرد که به خانه «مادر ِ خود» بروند، با مخالفت شدید آقای خانه همراه می‌شد اما حالا، خانه تمامی زوج‌های جوان تمیز باقی می‌ماند و از آنطرف هم آقای خانه بدون هیچ مخالفتی به خانه‌ی «مادر زن» خود خواهند رفت.

۴) افزایش سطح درآمد فدراسیون و باشگاه‌ها

شما در نظر بگیر، هر خانواده در کنار شانه تخم‌مرغ یا پنیری که از سوپرمارکت می‌خرد، یک عدد DVD بازی‌های لیگ را هم بیندازد در نایلونش. ایران ۷۰ میلیون جمعیت دارد و اگر ۱۰ میلیون خانوار هم باشند و هر DVD هم ۲۰۰۰ هزار تومان باشد و اینها…  خلاصه خیلی پولدار می‌شویم.

۵) پرورش استعدادهای درخشان

با پخش زنده بازی‌ها، تنها ۹۰ دقیقه فرصت وجود داشت که یک جوان بتواند به فوتبال علاقه‌مند شود و یا تاکتیک‌های بازیکنان چند میلیاردی را یاد بگیرد، اما با DVD شدن فیلم ِ بازی‌ها، یک جوان می‌تواند چندین بار فیلمِ یک بازی را پخش کند و به خوبی کُل تاکتیک‌ها را آنالیز کند. خدا را چه دیدید، شاید چند جوان با دیدنِ این فیلم‌ها برای خودشان لیونر مسی شدند.

۶) افزایش راندمان کاری در ادارات

قدیما، چند ساعت قبل از پخش بازی‌ها، کارمندان مرخصی می‌گرفتند و برای دیدنِ بازی‌ها به سمت خانه می‌رفتند اما حالا و با عوض شدن شیوه پخش، کارمندان با خیال راحت کارهای خود را انجام می‌دهند و جمعه‌ها پای بازی‌های لیگ‌برتر می‌نشینند، بدین شکل هم از فوتبال در کنار خانواده لذت می‌برند و هم راندمان کاری اداره‌شان بالا می‌رود.

۷) امکان برچیدن صحنه‌های ناجور

چند سال پیش یک بازیکن خارجی بود که رفته بود کنار زمین و آنجا را با دستشویی اشتباه گرفته بود. و یا یک بازیکن دیگر که از شدت خوشحالی، هر چه لباس داشت را در آورده بود، یا آن یکی که فحش‌هایی رکیکی را در زمین می‌داد و در انتها، دو زوجِ رویایی پرسپولیس را یادتان هست که با انگشت خود چه جنجالی به پا کردند؟ با DVD شدن این بازی‌ها، دیگر شاهد این صحنه‌ها نخواهیم بود و کودکان نیز بی‌ادب نمی‌شوند.

هفت مورد بالا، مجموعه دلایلی بود که در رابطه با DVD کردن فیلم بازی‌های لیگ برتر بیان شد.

 

پ.ن: اصولا حساسیت در بازی‌ها لیگ برتر معنی ندارد، حالا فرقی نمی‌کند که زنده پخش شود و یا یک هفته بعد در سوپرمارکت‌ها به دست ما برسد.

 

Related posts:

 1. اندر مزایای عید نوروز و تحویل سال نو
 2. موبایل‌های برتر سال ۲۰۱۱
 1. ۲۶ تیر ۱۳۹۱ در ۱۷:۱۱ | #1

  خوش به حال خودم که اصلا فوتبالی نیستم و فقط اگر بازی رئال و بارسلونا باشه نگاش میکنم و لذت میبرم .
  ۹۰ رو هم که واقعا دوست دارم و دنبال میکنم
  با dvd شدن بازی ها اون موقع وسط ۹۰ دقیقه ۵ بار تبلیغات به فاصله ۱۰ دقیقه یه بار برای رفاه حال هموطنان و چشم هایشان پخش خواهد شد
  دینگ دینگ تنهای اول. هیچکس تنها نیست!!!

 1. بدون بازتاب