خانه > طنز ایرانی, گزیده خبرها > فیلتر کن، فیلترهای تو خوب است

فیلتر کن، فیلترهای تو خوب است

c-sharp

این شتری است که درِ خانه هر سایتی می‌خوابد؛ فیلترینگ را عرض می‌کنم. بعد از خوابیدن این شتر خوش خواب جلوی درِ سایت‌هایی مثل فیس‌بوک، یوتیوب، توییتر و هزاران سایت دیگر، نوبت به آخرین عامل استکبار جهانی رسید و تماما فیلتر شد. پایه و اساس فیلترینگ هم بدین شکل است که یکی برای همه، همه برای یکی. یعنی اگر فازش بیاد و دوستان حال کنند، آن سایت فیلتر می‌شود و اگر هم حال نکنند که فیلتر نمی‌شود. البته یک الگوریتم ثابت هم وجود دارد که طبق آن فیلترینگ انجام می‌شود.

شماره ۱: آیا سرور آن سایت در کشورهای امریکایی، اروپایی و اسکتبار جهانی است؟ بله = فیلتر.
شماره ۲: آیا آن سایت تصاویر خانم‌های بدون حجاب و خفن را نشان می‌دهد؟ بله= فیلتر.
شماره ۳: آیا آن سایت برای جریان انحرافی است؟ بله= فیلتر.
شماره ۴: آیا آن سایت خدمات خود را رایگان عرضه می‌کند؟ بله= فیلتر.
شماره ۵: آیا نمونه مشابه ایرانی آن سایت وجود دارد؟ بله= فیلتر ( برای حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی.)

در رابطه با دلیل فیلترینگ گوگل اعلام شد از آنجا که آن فیلم توهینی توسط یکی از کاربران در یوتیوب منتشر شده و یوتیوب مال گوگل است و موتور جستجوی گوگل هم مال خود گوگل است و یوتیوب و گوگل یک‌جورایی برادر-خواهر همدیگر هستند، این فیلترینگ را انجام دادیم. توضیح را حال کردید جانِ من؟ به عبارت بهتر اگر شما ۶ فرزند داشته باشید و یکی از آنها مرتکب جرمی شده باشد، همه‌ی ۶ فرزند را جریمه، توبیخ و زندانی می‌کنند و صرفا همان تک فرزند خلافکار را گوش‌مالی نمی‌دهند. یعنی اگر برادری خلاف کرد، خواهر او را هم جریمه کنند.
البته فیلترشدن گوگل، چند مزیت بزرگ هم دارد که در شلوغ کاری رسانه‌های بیگانه، نباید از آنها غافل شویم. من چند نمونه از این مزیت‌ها را مثال می‌زنم:

1- با فیلتر شدن گوگل، مُشت محکمی بر دهان امریکا زده شد که این خودش یک مزیت بزرگ است.
2- به زودی موتور جستجوی ملٌی با هدف اشتغال ۲۰۰۰ هزار جوان ایرانی و رفع نیاز ۷۵ میلیون آدم راه اندازی می‌شود که خودش یک افتخار بزرگ خواهد بود.
3- دانشجویان دیگر نمی‌توانند تحقیق و پایان‌نامه‌های خود را از گوگل پیدا و کپی-پیست کنند؛ برای همین، سرانه مطالعه بالاتر می‌رود و کلا دانشمندان بیشتری پرورش خواهیم داد.
4- اقتصاد امریکا را که یادتان هست؟ همان اقتصادی که رو به فروپاشی است؛ با این کار ما، گوگل به زودی ورشکست می‌شود و تمامی کارمندانش اخراج می‌شوند و امریکا خود به خود نابود می‌شود.
5- با فیلتر شدن گوگل، دیگر شوهر شما نمی‌تواند در آن جستجو کند: «عکس‌های جدید جنیفر لوپز + ۱۸» و زبانم لال به اندام خانم‌های نامحرم نگاه کند.

چند تا سایت مانده؟

با این سرعتی که سایت‌ها در ایران فیلتر می‌شوند، در سال‌های آینده می‌توانیم سایت‌های فیلتر نشده را با دست بشماریم. یعنی سایت‌هایی که فیلتر نشوند، یک جای کار آنها می‌لنگد. عین علامت استاندارد که روی محصولات مختلف می‌زنند، اگر فردا روزی سایتی فیلتر نبود، انگار که علامت استاندارد ندارد و خراب است.

کمی واقع‌بین باشیم:

چیه اینقدر شلوغش می‌کنید؟ اگر خبر می‌خواهید که فارس‌نیوز هست. اگر هم شبکه‌ اجتماعی خفن می‌خواهید، کلوب و تبیان است. اگر عکس‌های جدید بازیگران را می‌خواهید؛ پایگاه نیک‌صالحی در خدمت شماست. می‌ماند یک ایمیل که اداره پست این مشکل را هم برطرف کرده. اگر هوس وبلاگ‌نویسی کردید یا خواستید همه‌چیز را در یک سایت پیدا کنید، یک کپی‌شناسنامه‌اتان را به پایگاه تبیان بفرستید و از دنیای لامتناهی مطالب این سایت استفاده کنید.

پیشنهاد به مسئولین فیلترینگ:

این وبلاگ من، قابل شما را ندارد. اگر فردا روزی دیدید که سایت و وبلاگ کم آمده و خواستید اضافه‌کاری در شرکت باشید، من وبلاگم را صمیمانه تقدیم می‌کنم اما قول دهید که بعدا لوح تقدیری به من بدهید. خواهشا این پایگاه‌های خبری منحرف، شبکه‌های اجتماعی نوظهور و بقیه سایت‌ها را هم فیلتر کنید که پنهای باند ما الکی به هدر نرود. اگر بتوانید کل مجموعه مایکروسافت را هم فیلتر کنید که دیگر چه بهتر؛ این ویندوز من به صورت سرخود و مخفی هی خودش را آپدیت می‌کند و پهنای باند را تمام می‌کند، حدس می‌زنم که این مایکروسافت پدرسوخته دارد کارهایی می‌کند. به نظرم اگر تعداد سایت‌های فیلتر نشده روی عدد ۱۰۰ باقی بماند خیلی بهتر است و وقت می‌کنیم که همه‌شان را ببینیم. راستی دیگر اینترنت ملی می‌خواهیم که چه؟ این اینترنت جهانی ما ایرانی‌ها، دست تمامی اینترنت‌های ملی و بومی و کشوری را یکجا بسته.

No related posts.

 1. semi
  ۴ مهر ۱۳۹۱ در ۰۷:۰۶ | #1

  سلام
  با تشکر از مطالب خوبتون، نمیدونید این فیلترینگ چند روزه؟؟؟

  • آرمان حسینی
   ۴ مهر ۱۳۹۱ در ۱۵:۳۳ | #2

   هیچ چیز معلوم نیست. شاید موقتی باشد و طی چند روز آینده رفع فیلتر شود؛ شاید هم همیشگی باشد و هیچوقت رفع فیلتر نشود.

 2. حسین
  ۴ مهر ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۱ | #3

  عالی بود
  جیمیلم که چند وقته نمیشه بهش دسترسی پیدا کرد
  واقعا دست و بالمونو بسته

 1. بدون بازتاب