خانه > جوانان ما > چگونه در فضای مجازی روی اعصاب دیگران باشیم؟

چگونه در فضای مجازی روی اعصاب دیگران باشیم؟

۱۳ مهر ۱۳۹۱
c-sharp

اینترنت برای این بوجود آمده که روی اعصاب دیگران بروید. این را من نمی‌گویم، بلکه فعالان اخلالگری و آزار عرصه وب می‌گویند. همین افرادی که صبح تا شب به دنبال عکس‌های جدید کیم کارداشیان و جنیفر لوپز هستند و یا تمام روز را پای اتاق‌های چت می‌گذارنند. این دسته در حالت عادی بی‌آزار هستند اما وای به حالی روزی که بنا به هزار و یک دلیل به سمت شما بیایند. در ادامه شیوه آزاد رسانی/ روی اعصاب رفتن این افراد را لیست کرده‌ام تا اگر فردا روزی آزار دهنده‌ای با این مشخصات دیدید، سریعا اون را بلاک/منحل کنید و خیال خود را راحت کنید.

- ایمیل

  • شیوه فعالیت: بار اول به شما ایمیل می‌زند و درخواست چیزی را می‌کند؛ حالا یا همکاری یا راهنمایی. هنوز ۱ ساعت از ارسال ایمیل نگذشته، دوباره ایمیل می‌زند و می‌گوید: «پس چی شد آقای فولانی؟ چرا من رو معطل می‌گذاری؟» و بعد از ۲ ساعت دوباره ایمیل میزند که: «خیلی آدم چیزی هستی، آدم نباید اینقدر خودش رو بگیره؛ فکر کردی کی هستی؟». دقت کنید که تمامی این ایمیل‌ها در کمتر از ۳ ساعت ارسال شده است. شاید شما سر کلاس رفته باشید و یا اصلا دو روز به اینترنت دسترسی نداشته باشید اما جلوی این آدم کاملا مغرور جلوه می‌کنید.
  • روش برخورد: یک ایمیل حاوی کلمات «رکیک» برای آن شخص بفرستید؛ دیگه سر و کله‌اش پیدا نمی‌شود.

- توییتر

  • شیوه فعالیت: یک ریپلای حاوی سوال یا همچین چیزی را برای شما می‌فرستند و انتظار دارند در کسری از ثانیه جواب را برایش ارسال کنید. سوال‌شان هم نامشخص است. مثلا شما توییت می‌کنید که: «اصلا روز خوبی نبود، امروز همسرم رو طلاق دادم» بعد آن شخص به شما ریپلای می‌زند که: «کدوم محضر طلاقش دادی شیطون؟ :دی.»
  • روش برخورد: اول یک ریپلای سنگین (ترجیحا با فحش ناموسی) را برایش می‌فرستید و سپس بلاکش می‌کنید.

- فیس‌بوک

  • شیوه فعالیت: اخلالگران و مریضان فعال در این بخش، به چند دسته گسترده تقسیم می‌شوند اما برای صرفه جویی در وقت خودم و خودتان، تنها به یک نمونه اشاره می‌کنم. در این شیوه، شخص مورد نظر عکس هر چیزی که بدستش برسد را تگ می‌کند. مثلا عکس یک معتاد کراکی را به اشتراک می‌گذارد و شما را وسط چشم‌های کرم‌زده آن معتاد تگ می‌کند و می‌گوید: «نظر شما درباره این معتاد چیست؟»
  • روش برخورد: در اینجا بعد از یک گوشمالی جانانه به طرف، سریعا اون را ریموو و بلاک کنید.

- کامنت

  • شیوه فعالیت: افراد فعال در این زمینه عادت دارند که کامنت‌های «بی‌ربط» یا «سوال‌های بی‌جا»‌ بپرسند. به صورت مثال شما تصمیم می‌گیرید که مطلبی در رابطه با زندگی‌نامه‌ی دکتر حسابی بنویسید اما شخصی کامنت می‌گذارد که «من ریاضی‌ام ضعیفه و کلاس دوم دبیرستان هستم، چطوری می‌تونم ریاضی خودم رو تقویت کنم؟» و یا «فقط خواستم بگم خیلی بیشعوری» و مواردی از این قبیل.
  • روش برخورد: اگر سطح پرت بودن شخص و حجم فحش‌ها بسیار زیاد بود که اصلا کامنت او را تایید نکنید؛ وگرنه کامنتش را بگذارید همینطور باشد که هوایی بخورد.

 

Related posts:

  1. فیلم‌ها در کشورهای مختلف چگونه ساخته می‌شوند؟
دیدگاه ها مسدود است.