خانه > گزیده خبرها > مرغ ۷۰۰۰ هزار تومانی و راهکارهای بهبود شرایط

مرغ ۷۰۰۰ هزار تومانی و راهکارهای بهبود شرایط

ما تمام حواسمان به دلار بود که ببینیم بالاخره پایین می‌کشد یا نه اما ناگهان متوجه شدیم مرغ کیلویی ۷۰۰۰ تومان شده است. در ابتدای شنیدن این خبر و پس از گذشتن از مرحله شوک و کُما، کمی به خودمان آمدیم و دیدیم که غصه خوردن فایده ندارد و سریعا باید به دنبال راهکار جایگزین باشیم. به همین دلیل  برای این شرایط سخت و پیچیده، چند راهکار در نظر گرفته‌ایم که برای بهبود شرایط فعلی و برون رفت از فشار سنگین قیمت مرغ، می‌تواند کاربردی و مفید باشد.

مرغ

- مرغ نخرید: از قدیم یک موضوعی بین مردم باب شده که اگر فولان چیز را نخرید، قطعا ارزان می‌شود. پس برای احترام به این سنت قدیمی، فعلا مرغ نخرید و از فرآورده‌های پروتئینی ارزان‌تر استفاده کنید. فعلا مثالی برای فرآورده پروتئینی ارزان‌تر به ذهنمان نمی‌رسد، برای همین نمی‌توانیم یک مورد نام ببرید. مثلا سوسیس‌های تولیدی برادران کاکاوند با ۵٪ درصد گوشت که کیلویی ۳۰۰۰ هزار تومان قیمت دارد، تقریبا می‌تواند مثال خوبی باشد.

- تخم مرغ: تخم مرغ مگر چه کم دارد؟ این تخم مرغ از خود مرغ در می‌آید و همین امر نشان می‌دهد که ارزشی والایی دارد. در این روزها که مرغ کیلویی ۷۰۰۰ هزار تومان شده، به سمت تخم مرغ بروید که ارزان‌تر است و با آن می‌توانید غذاهایی همچون اُملت، نیمرو، کیک و هزاران چیز خوشمزه دیگر درست کنید.

- چند جوجه بزرگ کنید: این روش کمی زمان‌ بر است اما انصافا ارزش‌ش را دارد. بروید چند تا جوجه بخرید و بندازید روی تراس و حیاط خانه‌اتان و برای غذا هم بهش گندم دهید. بعد از چند ماه بزرگ می‌شود و کلی برایتان مفید از آب در می‌آید. توجه کنید که جوجه مورد نظر باید گوشتی باشد وگرنه مرغ‌تان تخم گذار از آب درآمده و دوباره باید همان تخم مرغ را بخورید.

- جایگزین‌های مرغ: اگر از قشر ضعیف جامعه هستید و حقوق‌تان در حد حقوق پایه وزارت کار است، بهتر است ساقه طلایی و کرانچی را جایگزین مرغ کنید. تا همین چند روز پیش در بین غذاها و مواد پروتئینی، صرفا گوشت و نان سنگگ بود که به عنوان یک غذای گران و اشرافی به حساب می‌آمد اما با این قیمت، مرغ هم به این دسته پیوسته است.

- مولتی‌ویتامین بخورید: طرفِ گوشت که نمی‌توان رفت، مرغ هم که اینجور، پس این بدن ما پروتئین لازم را از کجا تامین کند؟ پیشنهاد می‌شود برای تامین این پروتئین و ویتامین‌های از دست رفته، سراغ مکمل‌ها و مولتی‌ویتامین‌ها -دقت کنید که ایرانی باشد، وگرنه این مولتی‌ویتامین‌های خارجی قیمتش از گوشت هم بیشتر است- بروید.

 

 

No related posts.

 1. ۴ تیر ۱۳۹۱ در ۲۱:۵۰ | #1

  غذاهای پیشنهادی در این وضعیت :

  کرانچی با دوغ!

  بربری با نوشابه (تداعی گر آبگوشت)

  چیپس و پنیر کیلویی!

  همین سوسیس کاکاوند که گفتید ، یک سوسیس برمیداریم ، میپیچیم لای یک نون لواش! اگر خواستیم از این سس قرمزای پلاستیکی هم روش میریزیم! میشه شاهکار! اگر به جای لواش بربری باشه بهتره!

  تخم مرغ با سس هزار جزیره!

  از سبزه پارک بکنید بیارید و بجوشونید یه مقدار نخود بریزید و رشته یه چیز شبیه آش میشه! بد چیزی نیست!

  برید دم کبابی ، جیگرکی ، رستوران های درجه یک و جاهایی که غذا میدن ، دو تا نون لواش ببرید ، برید سر میز مردم و ازشون خواهش کنید که بزارن به کبابشون نگاه کنید ، بعد سریع نونارو دولا کنید و بمالید رو کباب مردم ، وقتی نون بوی کباب گرفت یک گوچه بخرید بندازید توش! غذای شما آمادست ، نوش جان!

  میتونید از این عصاره های مرغ استفاده کنید! بندازید تو آب جوش بعد که اماده شد نون بریزید توش و میل بفرمایید!

  به نیت مرغ هر چی دم دست هست بخورید! (این یکی فقط در مواقع ضروری)

  واقعا نمیدونم تا چند سال دیگه چجوری میخوایم اینجا زندگی کنیم ! وقتی که قیمت ها همینجور بالا میره و حقوق ها هنوز پایین مونده!

 1. بدون بازتاب